Top Sport

Начо Ново на егзибициски меч доживеал инфаркт

Поранешниот шпански фудбалер Начо Ново за време на егзибициски натпревар во Берлин доживеал срцев удар. Шпанецот веднаш бил хоспитализиран, а потоа опериран.

Ново (38) се прозлави во дресот на Глазгов Ренџерс, кариерата ја заврши во 2017 година во Гленторан во Ирска. Тој во кариерата играл за бил играч и на Спортинг Хихон, Легија, Данди, Хуеска.

Операцијата минала успешно, а Шпанецот ќе мора да остане една недела на болничко лекување.

Scroll to Top