Top Sport

Најпопуларната спортска новинарка во Италија наполни 29 години (фото)

Најпопуларната спортска новинарка во Италија, Дилета Леота вчера го прослави својот 29-ти роденден.

Атрактивната новинарка која стана позната по известувањето од натпреварите во Серија А, повторно ги распамети обожавателите на социјалните мрежи.

На Инстаграм објави фотка како ги дува роденденските свеќички, но во прв план дојде отвореното деколте:

View this post on Instagram

29 ❤️🎂

A post shared by 🌸Diletta Leotta🌸 (@dilettaleotta) on

Бонус фотки од нејзиниот Инстаграм профил:

View this post on Instagram

-3 ⚽️⚽️⚽️😜

A post shared by 🌸Diletta Leotta🌸 (@dilettaleotta) on

View this post on Instagram

Ready to play 👍🏻⚽️

A post shared by 🌸Diletta Leotta🌸 (@dilettaleotta) on

KissAnime assassination classroom kissanime: My Hero Academia 3 Episode 25

AnimeDao animedao twitter: Watch Umibe no Étranger Episode Full (https://animedao.nl/m/0k26/ep-1)

Scroll to Top