Top Sport

Најубавиот гол викендов го постигна дефанзивец во Аргентина

Дефанзивецот на Сан Лоренцо, Габриел Рохас сигурно мора да влезе во изборот за најубав гол оваа сезона, познатата „Пушкаш награда“ на ФИФА, откако имаше неверојатни „ножички“ против Платенсе во аргентинската Примера.

23-годишниот лев бек се најде на работ на шестнаесетникот, за фантастично да ја исконтролира топката и да постигне гол од 20-тина метри. Со голот, Сан Лоренцо поведе со 3:2, за потоа да додаде уште еден гол и да се искачи на второто место на табелата.

Уште поневеројатно, ова е прв гол во професионалниот фудбал за Рохас, кој дебитираше за Сан Лоренцо во 2016 година.

AnimeTV plunderer anime tv: Hori-san to Miyamura-kun (https://animetv.cc/m/7EZl) Episode 4

4Anime persona 4 the animation anime: Watch Dr. Stone Episode 17

Scroll to Top