Top Sport

Наполи има нов тренер

Наполи го отпушти тренерот Валтер Мацари, потврди претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис.

Нов тренер на Наполи е Франческо Калцона, актуелен селектор на фудбалската репрезентација на Словачка. Калцона досега двапати работеше во Наполи, двата пати како помошник тренер.

Калцона на клупата на Наполи ќе дебитира утре, против Барселона во Лигата на шампионите.

Scroll to Top