Top Sport

Насмевката на Азар ги разгневи навивачите на Реал

Реал Мадрид не успеа да се пласира во финалето во Лигата на шампиони. Реал, синоќа, доживеа пораз од Челси (2:0), во полу-финалниот реванш. По мечот бес и разочарување кај навивачите и шпанските медиуми предизвика насмевката на лицето на Еден Азар, кој се дружеше со поранешните соиграчи Цезар Аспиликуета, Курт Зума и Кепа Аризабалага.

Азар, против својот поранешен тим, одигра 80 минути. Не успеа да направи разлика на теренот, буквално беше невидлив на теренот.

Навивачите и медиумите можат да му простат за лошата игра, но нема да му го заборават однесувањето по натпреварот.

„Азар играше против Реал Мадрид, доказ е оваа насмевка“, е еден од коментарите на „Твитер“.

Белгиецот, во Реал, пристигна во 2019 година за 100 милиони евра. За две години тој поради повредите одигра само 50 натпревари, на кои постигнал седум гола и забележал четири асистенции.

AnimeHeaven anime online: Watch My Hero Academia Episode 9

AnimeTV anime tv shows list: Watch Naruto: Shippuden (Dub) Episode 323

Scroll to Top