Top Sport

Навивач со порака за Лео: Прости и на мајка ми, се викам Кристијано!

Еден навивач на аргентинската репрезентација стана хит на социјалните мрежи, откако имаше посебна порака до Лионел Меси по 3:0 победата над Уругвај во квалификациите за Светското првенство.

11-годишното момче стоеше покрај тренинг-кампот на репрезентацијата со транспарент на кој пишуваше: „Меси, прости и на мојата мајка, не знаела што прави, се викан Кристијано“.

Scroll to Top