Top Sport

Навивачите на Челси бараат клубот да го отпушти Покетино

Лошата сезона на Челзи кулминација доживеа синоќа на „Емирати“. Челси беше прегазен со 5:0 од градскиот ривал Арсенал.

Медиумите, а по нив и навивачите, за дебаклот го обвинија менаџерот Маурисио Покетино.

Револтираните навивачи на „сините“, како што пренесува „Фудбал инсајдер“, бараат аргентинскиот стручњак под итно да добие отказ.

Челси, досега има 13 победи, односно победи во една третина од натпреварите во Премиер лигата, премалку со оглед на вложувањата пред стартот на првенството.

Scroll to Top