Top Sport

Нејмар: Ќе умрам на терен ако треба само да се пласираме во финале!

На се или на ништо вечерва ќе игра фарнцуски ПСЖ на реванш полуфиналето во Манчестер против „граѓаните“ на Гвардиола. Првиот меч на „Паркот на принцовите“ заврши со резултат 2-1, ама во корист на англискиот тим. Затоа сега на четата на Покетино и требаат најмалку 2 постигнати гола на „Итихад“.

Иако очигледно некомплетно рехабилитиран, во комбинација за настап е и Килијан Мбапе, а нападот на „Светците“ ќе го предводи Бразилецот Нејмар кој порача дека е подготвен да оди до крај во двобојот со Сити.

„Ќе направам се што е можно само да се пласираме во финалето, дури и ако тоа значи да умрам на теренот“ рече бразилскиот ас.

Тој ја освои еднаш Лигата на шампиони во дресот на Барселона, во 2015 година.

AnimeHeaven animeheaven bleach: My Hero Academia 2 Episode 25

AnimeDao animedao haikyuu: How Not to Summon a Demon Lord Ω Episode 4

Scroll to Top