Top Sport

Невидена утка во кипарското првенство (ВИДЕО)

Омонија доживеа изненадувачки 2:1 пораз од Ермис Арадипу во кипарската лига во неделата навечер за продолжување на одличниот старт на малиот кипарски тим.

Откако примија гол во 14. минута, Омонија вратија гол пред полувремето, кога Хедвигес Мадуро повторно донесе водство за Ермис Арадипу. Гостите можеа да го решат натпреварот преку својот најдобар стрелец Мет Дербишајр, но тој направи неверојатна утка. Омонија е на 9. место во лигата по шест натпревари во лигата.

Scroll to Top