Top Sport

Њукасл ќе дадат куп пари за Влаховиќ

Њукасл се подготвени да дадат многу пари за да го донесат напаѓачот на Фиорентина, Душан Влаховиќ во јануари, тврди британскиот „Сан“, во првата голема инвестиција на новите богати саудиски газди на премиерлигашот.

21-годишниот Влаховиќ во саботата постигна два гола во фантастичната 4:3 победа над Милан во саботата, со што има вкупн 10 гола во 13 меча во Серија А оваа сезона. Србинот исто така имаше 27 гола во 37 меча во Серија А минатата сезона за Фиорентина.

За Влаховиќ постои голем интерес од Јувентус, од Атлетико Мадрид и од премиерлигашките ривали на Њукасл, Тотенхем, но „Сан“ тврди дека Њукасл се подготвени дададат над 80 милиони евра за поранешниот талент на Партизан, откако пратиле скаути на мечот од квалификациите за СП помеѓу Португалија и Србија минатата недела.

Њукасл по вчерашното 3:3 реми со Брентфорд и победата на Норич над Саутемптон, се на последното место на табелата, и се во потрага за уште два бека, фудбалер од средниот ред и уште еден напаѓач во јануари.

anime streaming. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

aniwatcher The Rising of the Shield Hero (Dub)

My Hero Academia Season 4 Episode 16

anime sites Dragon Ball (Dub)

watch anime online That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

Boruto: Naruto Next Generations Episode 225

tải go88
Scroll to Top