Top Sport

Нови скандалозни обвинувања за Марадона – секс и дрогирање со малолетничка

Ново видео го покажува легендарниот Диего Армандо Марадона во хотелска соба со девојка која тврди дека тој имал секс со неа кога таа имала само 16 години и ја држел затворена во соба и ја дрогирал.

Кубанката Мавис Алварез тврди дека била приморана да оди на операција за зголемување на градите, по што била однесена во Аргентина без дозвола на нејзините родители. Видеото, кое објавено на шпанскиот „Инфобеј“, доаѓа откако Алварез ја тужи придружбата на Марадона, со која се сретнал кога тој имал 40 години во 2000.

Марадона се сретнал со Алварез во хотел во градот Варадеро, кога пристигна на Куба да се одвикне од користењето дрога на покана на поранешниот лидер на Куба, Фидел Кастро. Алварез тврди дека Марадона ја преселил во стан во Хавана.

„Тоа беше најголемата грешка во мојот живот. Бев само девојче. Тој беше странец, беше богат и ми обрнуваше внимание. Не можев да кажам не“, вели Алварез.

По оваа посета на Хавана, Алварез била однесена во Буенос Аирес во 2001, кога била држена затворена во хотелска соба речиси три месеци.

„Не ми беше дозволено да излезам сама, секогаш имаше негови луѓе покрај мене. Зошто не зборував досега? Бидејќи кубанската држава можеше да ми наштети мене и на моите родители“, додава Алварез.

Марадона почина од срцев напад минатата година на само 60 години.

Контроверзното видео може да се погледне тука.

Scroll to Top