Top Sport

Ова е најлошо изведениот слободен удар во 2020 (видео)

Пресметката за влез во баражот за Премиер лигата помеѓу Фулам и Кардиф ни го приреди најлошо изведениот слободен удар во 2020 година, дело на тимот кој ќе се бори за место во елитата во 2020/21.

Автор на „неделото“ е шкотскиот фудбалер од средниот ред на Фулам, капитенот Том Керни.

Scroll to Top