Top Sport

Озил и Ѓулсе пред свадбата ќе платат операции за 1.000 деца!

Месут Озил имаше сезона 2018/19 за заборав, откако по фијаското на СП во Русија со Германија и откажувањето од националниот дрес имаше низа повреди и покажа слаба форма во Премиер лигата за Арсенал.

Но, барем на личен план, него работите му одат според планот – тој денеска се ожени за својата долгогодишна девојка Амине Ѓулсе и двајцата решија да направат убав гест за нивниот голем ден. Преку социјалните мрежи, Озил соопшти дека тие двајца ќе платат операција за 1.000 деца во Европа и светот и побара тие кои се во можност да придонесат и да донираат пари за уште 1.000 деца.

Озил и Ѓулсе ќе го направат ова преку германската добротворна организација „Големи чевли“, која ја поддржува од 2014 година и која работи со потребни операции на деца од сиромашни околини – изгореници, дефекти на стапалата, деформации на лицето.

Гест за почит, што и да мислите за неговите фудбалски квалитети и залагањето на теренот.

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants Episode 4

anime stream Dragon Ball (Dub)

4Anime Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2 Episode 16

sites to watch anime Your Lie in April

4Anime Kiss x Sis (TV) Episode 8

Scroll to Top