Top Sport

Пак Кварацхелија, Македонија губи во Тбилиси со 2:0

Квича Кварацхелија се покажува како „кошмар“ на македонската фудбалска репрезентација, откако во 64. минута од мечот го зголеми водството на Грузија на 2:0 по „пропаста“ на нашата одбрана за речиси сигурно да ги обезбеди трите поени и првото место во групата на Грузијците.

dobivaj vesti na viber

Scroll to Top