Top Sport

Пред последниот меч на Федерер, протестант се запали на терените на Лејвер купот!

Стартот на егзибицискиот тениски турнир Лејвер куп во Лондон, каде што вечерва Роџер Федерер ќе го одигра својот последен меч, беше одбележан со вознемирувачки сцени, откако еден навивач во знак на протест се запали на теренот.

dobivaj vesti na viber

Инцидентот се случи во текот на мечот на Стефанос Циципас против Диего Шварцман во „О2 арената“ во Лондон, каде што протестантот се симна мирно на теренот, по што со запалка ја запали раката во знак на протест на приватните авиони во Велика Британија и нивното влијание на климатските промени. За среќа, тој успеа да го сопре огнот, пред да биде отстранет од терените.

Циципас потоа победи со 6:2/6:1.

Link with us
Game bài đổi thưởng
Scroll to Top