Top Sport

Пандев со порака: Форца, момци Македонци!

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев нема да може да им помогне на своите другари вечерва на теренот во Палермо, тој стави крај на репрезентативната кариера по Европското првенство, но им испрати порака за поддршка преку социјалните мрежи.

„Форца, момци Македонци“, напиша Гранде Пандев на Инстаграм.

Scroll to Top