Top Sport

Победа му го зеде скалпот на Вардар

Вториот пораз во шампионатот на актуелниот првак Вардар го обележа 11.коло во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ). Вардар со 1:0 загуби во Прилеп од Победа. За разлика од Вардар лидерот на табелата Шкендија забележа лесна победа над Шкупи.

ПМФЛ, резултати 11.Коло:

Скопје-Академија Пандев 1:1
Работнички-Пелистер 2:0
Шкендија-Шкупи 4:1
Победа-Вардар 0:1
Силекс-Ренова 0:0

Табела, 11.Коло: 1. Шкендија 28, 2. Вардар (-2) 19, 3. Академија Пандев (-1) 18, 4. Силекс 15, 5. Шкупи 12, 6. Пелистер 12, 7. Победа 12, 8. Ренова 11, 9. Работнички (-1) 10, 10. Скопје 6.

foto/fkvardar.mk

Scroll to Top