Top Sport

Подготовка на најважниот дрес за најважниот натпревар

Македонската фудбалска репрезентација е во исчекување на најважниот натпревар во историјата, баражот за пласман на Европското првенство во 2021 против Грузија во Тбилиси, и секако, за најважниот меч, потребен е и најважниот дрес.

Фудбалската федерација на Македонија објави интересно видео на кое се гледа подготовката на дресот за мечот на 12 ноември, кога Горан Пандев ќе ја предводи репрезентацијата во историската шанса за пласман на големо натпреварување.

Scroll to Top