Top Sport

Пресврт, наместо во Брајтон Нико Гонзалес ќе се пресели во Фиорентина

Голем пресврт се случи со трансферот на Аргентинецот од Штутгарт, Нико Гонзалес. Пред неколку дена беше објавена дека Брајтон за клупски рекорд, од 30 милиони евра ќе го донесат Гонзалес. Денес, „Билд“, тврди дека крилниот напаѓач кариерата ќе ја продолжи во Фиорентина.

Гонзалес, се наоѓа со Аргетнина на Копа Америка. Минатата сезона одигра само 15 натпревари за Штутгарт, постигна шест гола и забележа две асистенции.

Според германскиот медиум, Гонзалес по завршувањето на Копа Америка ќе потпише за Фиорентина. Трансферот ќе изнесува 23.500.000 евра.

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD. Tonkatsu DJ Agetarou (https://animeflix.nl/m/W8kl) Episode 12

AnimeHeaven Watch english anime Online in HD for FREE. Watch Violence Jack: Hell's Wind Episode Full

AnimeFreak Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Watch Koe de Oshigoto! Episode 2

KissAnime Able2know: https://able2know.org/user/kissanimemx/

Scroll to Top