Top Sport

Серхио Бускетс им се приклучи на соиграчите

Капитенот на шпанската репрезентација, Серхио Бускет, им се приклучи на соиграчите. Бускетс, во петокот, добил негативен тест на коронавирусот.

Бускетс, во текот на денот ќе им се приклучи на соиграчите од националниот тим, во базата во Севилја.

Капитенот ќе биде во составот на Шпанија за дуелот со Севилја, прашање е само дали селекторот Луис Енрике, ќе го стави во почетниот состав.

Бускетс, една недела пред почетокот на ЕУРО 2020, доби позитивен тест, до денес тој беше во карантин.

Шпанија во првото коло, во Е-групата, одигра 0:0 со Шведска.

Watch anime online for free at WCOStream watch anime online. Shugo Chara!! Doki Episode 51

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Watch .hack//Unison Episode Full

AnimeDao Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Hakyu Hoshin Engi Recap (https://animedao.nl/m/284W) Episode Full

KissAnime Note: https://note.com/kissanimemx

Scroll to Top