Top Sport

Прилепчанец на спортска „фати“ преку 500.000 евра

Прилепчанец оствари неверојатна добивка на спортска од преку 500.000 евра. Тој во обложувалницата „Моцарт“ уплатил 910 денари, добивката му е нешто повеќе од половина милион евра.

Обложувачот од Прилеп во „Моцарт“ уплатил седум тикети, најголемата уплата му била 250 денари, а најмалата 40 денари. Вкупно уплати 910 денари, а заработил многу, многу, многу повеќе.

На еден од тикетите кои ги објави „спортски.мк“ се гледа дека обложувачот комбинирал натпревари од неколку првенства и кои се играни во последниот месец.

Последните две средби на тикетот се играни синоќа, на Севилја-Манчестер Јунајтед одиграл X2, a а на дуелот Шахтјор-Рома ја чекал опцијата два до пет гола.

4Anime bleach 4anime: Your Lie in April (https://4anime.biz/m/YZ0) Episode 22

AniWatch watch anime free: Watch Naruto (Dub) Episode 59

Scroll to Top