Top Sport

Проблем за Ливерпул, повредата на Ван Дајк е сериозна

Вирџил ван Дајк по само десет минути го заврши дербито со Евертон. Капитенот на Ливерпул доби удар во коленото од голманот на Евертон Џордан Пикфорд, а целата ситуација не беше санкционирана со пенал и црвен картон за голманот бидејќи во почетокот на акцијата еден играч на црвените беше во офсајд.

Ливерпул се уште не соопштува каква е ситуацијата со Ван Дајк, меѓутоа медиумите шпекулираат дека Холанѓанецот подолг период ќе отсуствува од фудбалските терени.

„BeIN sport“ објави дека повредата на Ван Дајк е сериозна, дека станува збор за предните вкрстени лигаменти во коленото и дека тој најмалку шест месеци нема да игра.

Ван Дајк последен пат во првенството не играч за Ливерпул во јануари 2018 година против Хадерсфилд.

 

Watch McDull, Kung Fu Kindergarten Episode Full

Website https://animebee.to: Watch Urusei Yatsura Movie 2: Beautiful Dreamer animebee Episode Full anime to watch

TwistMoe: Daa! Daa! Daa! anime episode 78 online free at https://twistmoe.net free anime

AniWatch: Cyclops Shoujo Saipuu anime episode 12 online free at https://aniwatch.pro dubbed anime

Wikidot: http://www.wikidot.com/user:info/kissanimemx

Metooo: https://www.metooo.com/u/animeflixnl

Scroll to Top