Top Sport

ПСЖ ги исплаши своите ѕвезди (видео)

Килијан Мбапе и неговите тимски колеги беа убаво исплашени од сопствениот тим, кога додека мислеа дека снимаат интервјуа, им се појави човек со маска на зомби. Тинејџерот Мбапе (нормално) најмногу се исплаши, додека Анхел ди Марија покажа дека е ладнокрвен.

На играчите прво им беа поставувани низа вообичаени прашања околу „Денот на вештерките“, но одеднаш дојде зомбито. Марко Верати беше првата жртва.

Scroll to Top