Top Sport

ПСЖ потпишаа со Алекс Телес

Пари Сен Жермен во своите редови од Порто го донесе левиот бек Алекс Тевес. Клубот не објави за која сума е реализиран трансферот, но се шпекулира дека Порто ќе добие 25 милиони евра.

Бразиелцот од 2016 година го носеше дресот на Порто, претходно настапувал во Гремио, Интер и Галатасарај.

Оваа сезона за Порто одиграл 40 натпревари, постигнал десет гола и забележал девет асистенции.

Scroll to Top