Top Sport

ПСЖ во петок ја добива титулата од Лигата на шампиони по исфрлањето на Челси, Сити и Реал?

Претседателот на Данската Фудбалска федерација и член на извршниот комитет на УЕФА, Јеспер Мелер очекува Челси, Манчестер сити и Реал Мадрид да бидат исфрлени пред полуфиналето на Лигата на шампионите, што практично би значело дека Пари Сен-Жермен на „маса“ ќе го оствари долгогодишниот сон за европска титула.

„Клубовите ќе излетаат и очекувам тоа да се случи во петок и потоа ќе треба да видиме како да ја завршиме Лигата на шампионите. Мора да имаме итен состанок на извршниот комитет во петок. Мислам дека сите 12 клубови ќе бидат исфрлени од Европа“, вели Мелер.

Тој исто така додава дека УЕФА најверојатно ќе дозволи фудбалерите од овие 12 клуба да изберат дали ќе останат или ќе ги прекратат своите договори.

„Мислам дека нивните договори автоматски се поништуваат ако клубовите не играат во натпреварувањата на УЕФА. Тогаш тие ќе бидат слободни и ќе изберат да играат за клуб кој е дел од солидарноста и фудбалската пирамида“, додава Мелер.

GoGoAnime anime websites: My Hero Academia 3 (Dub) Episode 25

AnimeHeaven bleach anime heaven: High School DxD Episode 12

Scroll to Top