Top Sport

Солбакен: Тотенхем и Арсенал не се ниту во топ 20-30 клубови во Европа!

Поранешниот норвешки фудбалер, а сега селектор на нивната фудбалска репрезентација, беше брутален во оценката на формирањето на Суперлигата.

Според Солбакен, Арсенал, Тотенхем и Јувентус не заслужуваат да бидат на првото место во своите шампионати, така што нема смисла да бидат во елитата.

„Јувентус во последните години беа елиминирани во Лигата на шампионите од Лион, Порто и Ајакс. Зошто е.ено тие би биле во таков турнир? Тотенхем и Арсенал во моментов не се ниту во најдобрите 20-30 клубови во Европа“, вели Солбакен за норвешката „ВГ“.

4Anime 4anime sign up: My Hero Academia 2 Episode 25

ANIMEFLIX mob psycho 100 animeflix: My Hero Academia (Dub) (https://animeflix.nl/m/n5Wk) Episode 13

Scroll to Top