Top Sport

Рангник прво ќе го тренира Јунајтед, потоа ќе биде консултант

Манчестер јунајтед, го претстави новиот менаџер, Ралф Рангник. Германецот ќе биде привремено решение, ќе ги предводи „црвените ѓаволи“ до јуни.

Откако ќе му заврши договорот, Рангник, ќе остана на „Олд Трафорд“ и во наредните две години и ќе ја има улогата на консултант.

Ќе има влијание врз изборот на новиот менаџер и врз трансфер политиката. Тој ќе реши кој од играчите, чии договори истекувата на крајот од сезоната, ќе останат во клубот.

Рагник на клупата на Јунајтед доаѓа на местото на Оле Гунар Солскјер.

Од отказот на Солскјер до именувањето на Рангник, Јунајтед против Виљареар (2:0) и Челси (1:1) го предводеше Мајкл Керик.

anime online. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

watch anime Dragon Ball Z (Dub)

4Anime Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train Episode Full

4Anime Black Clover (Dub)

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub) Episode Full

4anime.biz Naruto: Shippuden

Scroll to Top