Top Sport

Невозможно: 100 тројки на 19 натпревари

Стеф Кари продолжи да ги поместува границите и да испишува историја во НБА лигата.

Кари блескаше синоќа во Лос Анџелес против Клиперси. Постигна 7 тројки од 13 обиди, натпреварот го заврши со 33 поени. Голден стејт Вориорс се лидер во лигата со 17 победи и два порази.

Кари во првите 19 натпревари ја мина границата од 100 тројки, што е нов рекорд во НБА лигата. Во просек постигнува преку пет тројки по натпревар.

Вориорс оваа сезона ја најавуваат кандидатурата за висок пласман, а Кари според сите прогнози засега е единствениот кандидат за МВП наградата.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

anime online Your Name.

sites to watch anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

AnimeHeaven Attack on Titan Season 3 Part 2

AnimeHeaven The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

AnimeHeaven My Hero Academia Season 2 Episode 23

Scroll to Top