Top Sport

Рајо Валјекано и Валенсија ремизираа на „Валјекас“

Рајо Валјекано и Валенсија одиграа 1-1 во последниот меч од тековното коло во Ла Лига. Македонскиот репрезентативец Столе Димитриевски беше на голот на Рајо, но не успеа да го одбрани ударот Карлос Солер во 57.минута.

Домаќинот стигна до бод откако Серхио Гвардиола во 83.минута го израмни резултатот.

По ова реми, Рајо Валјекано се наоѓа на 13. позиција на табелата во Ла Лига со 34 бода.

Scroll to Top