Top Sport

„Ракетата“ на Алкантара пред ножичките на Левандовски

Претпoследното коло во Лигата на шампионите се одигра во вторикот и средата. Беа постигнати 43 голови, некои од нив беа спектакуларни.

УЕФА издвои четири гола. Педро Гонсалевш од Спортинг постигна гол против Борусија Дортмунд,Силван Хетефи од Јанг Бојс му се израдува на голот против Аталанта, Левандовски со ножички го совлада голманот на Динамо Киев, а Тијаго Алкантара испрати „ракета“ која заврши во голот на Порто.

Scroll to Top