Top Sport

Раперот Мурињо главна ѕвезда во спотот на Стормзи

Тренерот на Рома, Жозе Мурињо се појави во спотот на британскиот рапер Стормзи наречен „Mel Made Me Do It“. Целото видео на раперот трае 10 минути, но Жозе го украде шоуто со своите триесет секунди.

dobivaj vesti na viber

Португалецот е во кадар додека во позадина се слуша неговата позната реченица – „Mel Made Me Do It“, односно „Преферирам да не зборувам, ако зборувам сум во голема неволја“.

Тој ја изговори оваа сега позната фраза по поразот на Челзи од Астон Вила. Клубот од Бирмингем победи со 1:0, а црвени картони добија Вилијан, Рамиреш и Мурињо. На Челзи му беше поништен еден гол, а јасно е зошто „Специјалниот“ тогаш му се налутил на судијата.

 

Link with us
Game bài đổi thưởng
Scroll to Top