Top Sport

Резултатите од тестовите во Вардар се негативни

Фудбалерите, тренерите и персоналот во ФК Вардар вчера се тестираа на коронавирусот. Денес е објавено дека сите тестови се негативни.

„ Добра вест по вчерашното тестирање во ФК Вардар.Сите тестирани се негативни на Ковид 19“, соопшти Синдикатот на фудбалери на Македонија.

Денес мобилна екипа на Аџибадем Систина изврши тестирање на ФК Слога. Нивните резултати ќе бидат објавени во текот на утрешниот ден.

фото/ fkvardar.mk

Scroll to Top