Top Sport

Ришарлисон ја начна Србија

Бразил поведе со 1:0 на дуелот против Србија на стадионот „Лусаил“ во Доха, откако Ришарлисон ја погоди мрежата на Вања Милинковиќ-Савиќ. Во 62.минута, Нејмар продре низ срцето на одбраната на Србија, го проигра Винисиус Жуниор кој шутираше кон голот.

dobivaj vesti na viber

Српскиот голман одбрани, но топката се одби директно до Ришарлисон кој од пет метри ја погоди празната мрежа.

Scroll to Top