Top Sport

Рома тргна по Влаховиќ

Рома ќе се обиде, во летниот преоден рок, да го донесе напаѓачот на Фиорентина, Душан Влаховиќ. „Волчицата“ се очекува да ја напуштат Един Џеко, на кого му истекува договорот и Борха Мајорал, кој е позајмен од Реал Мадрид.

Еден од функционерите во клубот, Тиаго Пинто, инсистира на трансферот на Влаховиќ и тој веќе се сретнал со застапниците на фудбалерот.

Реализацијата на трансферот за Рома нема да биде лесна задача, бидејќи за српскиот репрезентативец интерес покажува и Милан.

Влаховиќ е играч на Фиорентина од 2018 година, за „виолетовите“ има одиграно 69 натпревари, на кои постигнал 17 голови.

My Hero Academia 2 (Dub) (https://animeflix.nl/m/zxBm) Episode 25 at ANIMEFLIX mob psycho 100 animeflix

The Promised Neverland Season 2 (https://gogoanime.be/m/eYZm) Episode 6 at website https://gogoanime.be gogoanime list

Scroll to Top