Top Sport

Роналд Куман го избра својот брат Ервин како помошник

Роналд Куман, кој ќе го наследи Луис ван Гал како селектор на холандската фудбалска репрезентација по Светското првенство во Катар, го именуваше неговиот брат Ервин како помошник, потврди Холандската кралска фубалска федерација (КНВБ).

dobivaj vesti na viber

60-годишниот Ервин Куман, кој имаше 31 настапи за холандската репрезентација беше заедно со својот брат дел од тимот кој го освои Европското првенство во 1988 година. Тој потоа беше помошник на Роналд кога тој беше менаџер на Евертон и Саутемптон, а беше и селектор на унгарската репрезентација.

За Роналд Куман, пак, работата со холандската репрезентација ќе биде прва по отказот кој го доби во Барселона оваа сезона.

live go88

where can i buy sunwink game sunwin sunwin games

Scroll to Top