Top Sport

Роналдо дебитираше, Ал-Наср победи

Португалскиот ас Кристијано Роналдо го имаше дебито во дресот на Ал-Наср во Саудиска Арабија. Во 15. коло од првенството, Ал-Наср славеше со 1:0 против Ал Етифак, но Дарко Велковски не беше во тимот на гостите.

dobivaj vesti na viber

Роналдо го предводеше Ал-Наср со капитенската лента, но не успеа да се запише во листата на стрелците.

Триумфот за Ал-Наср го донесе Бразилецот Талиска со голот во 31. минута од натпреварот.

Scroll to Top