Top Sport

Роналдо ќе се жени

Еден од најдобрите светски фудбалери на денешницата, Португалецот Кристијано Роналдо најави венчавка со неговата девојка Георгина Родригез.

„Ќе се венчаме еден ден, сигурно. Тоа исто така е и сон на мојата мајка. Сјајно и е. Таа е мој пријател, имаме одлична комуникација. Си го отвораме срцето еден на друг“ – рече Роналдо.

За потсетување, првата ѕвезда на Јувентус со Георгина е заедно од 2016 година. Се запознале на модна ревија, каде таа работела како продавачка.

„Да се биде партнер на некој кој е толку познат, не е лесно, но тоа не би го менувала за ништо на светот. Она што го чувствувам за него е посилно од се, од секој притисок“ – изјави Герогина во минатото.

The Quintessential Quintuplets 2 Episode 2 at website https://funimationfree.com funimation dragon ball super

Watch The Day I Became a God Episode 7 at website https://animeheaven.pro. See more anime heaven au

Scroll to Top