Top Sport

Роналдо откри кој му бил најтешкиот ривал

Роналдо Назарио, легендарниот бразилски напаѓач, во интервју за „Дејли Меил“ ги избра најдобрите 11 во историјата на фудбалот и одговори на пет прашања за денешниот фудбал и неговата кариера.

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?
Хм… Хм… Мислам дека Шпанија ќе го направи тоа.

Кој е најдобриот дефанзивец против кој сте играле?
Паоло Малдини.

Најдобриот напаѓач на светот?
Килијан Мбапе.

Лионел Меси или Кристијано Роналдо?
Меси.

Кој ќе ја освои Премиер лигата?
Манчестер Сити.

Scroll to Top