Top Sport

Роналдо знае за кој клуб никогаш не би играл

Кристијано Роналдо, проговорил за медиумските шпекулации кои го поврзуваат со трансфер во Манчестер сити. „Граѓаните“, во преодниот рок, се во потрага по напаѓач, откако по заминувањето на Серхио Агуеро останаа само со Габриел Жесус.

Хари Кејн е прва желба на Пеп Гвардиола, но овој трансфер ќе биде тежок за реализација. Тотенхем нема да го пушти капитенот за помалку од 160 милиони евра.

Поради тоа се појавија шпекулации дека на „Етихад“ размислувале за Кристијано Роналдо.

„Да играм за Сити, а не за Јунајтед? Никогаш нема да го направам тоа. Зошто? Моето срце е во Манчестер јунајтед“, рекол Роналдо и дополнил.

„Можам да кажам дека би било многу, многу, многу тешко да се носи дресот на Манчестер сити. Би било тешко поради Манчестер јунајтед.“

Барем засега Роналдо останува во Јувентус.

4Anime: Pokemon: Twilight Wings (Dub) anime episode 7 online free at https://4anime.biz persona 4 the animation crunchyroll

KissAnime: Majuu Senshi Luna Varga anime episode 4 online free at https://kissanime.mx tower of god kissanime

AniWatch: The Comic Artist and His Assistants anime episode 12 online free at https://aniwatch.pro watch anime

Forum cs-cart: https://forum.cs-cart.com/user/145099-gogoanimelol/

Reverbnation: https://www.reverbnation.com/artist/animefreakws

Bettafish: https://www.bettafish.com/members/animefreakws.321807/#about

Scroll to Top