Top Sport

Сампдорија и го нанесе четвртиот пораз на Фиорентина во последните пет меча

Фиорентина имаше одлични шанси за излез во Европа, но во последните пет натпревари доживеа дури четири порази. Последниот вечерва на гостувањето кај Сампдорија, и тоа убедлив со 4:1.

dobivaj vesti na viber

Алекс Ферари донесе водство, а Фабио Квалјарела зголеми на 2:0. Мортен Торсби и Абделхамед Сабири ја продолжија серијата и во второто полувреме, а почесниот погодок за Фиорентина го постигна Нико Гонзалез од пенал во 89.минута.

Scroll to Top