Top Sport

Сањол повика 23 фудбалери, Грузијците ги предводи „наполитанецот“ Кварацхелија

Фудбалската репрезентација на Грузија е следниот ривал на Македонија во Лигата на нации. Грузијците денеска ги започнаа подготовките за септемвриските натпревари во Лигата на нации.

dobivaj vesti na viber

Вили Сањол повика 23 играчи, од кои единствен дебитант е голманот Леван Шовнадзе.

„Македонија е дефинитивно нашиот најголем ривал во групата. Победивме во Скопје, но нема да биде лесно на претстојниот меч во Тбилиси, веројатно сега ќе ни биде и многу потешко“, изјави селекторот на Грузија.

Тој за мечот против Македонија ги повика следните фудбалери:

Голмани: Џорџи Лорија (Анортозис, Фамагуста, Кипар), Јорги Мамардашвили (Валенсија, Шпанија), Леван Шовнадзе (Самгурал, Цкалтубо, Грузија)

Одбрана: Гурам Кашија (Слован Братислава, Словачка), Отар Какабаџе (Краков, Полска), Давит Хочолава (Копенхаген, Данска), Соломон Кверквелија (Нефтчи, Азербејџан), Лука Лочошвили (Кремонезе, Италија), Гурам Ѓорбелиџе (Заглебие Лубин, Полска), Иракли Азаров (Црвена Звезда Србија), Џими Табиџе (Динамо Тбилиси, Грузија)

Среден ред/Напад: Саба Лобжаниџе (Хатајспор, Турција), Ѓорѓи Цитаишвили (Лех Познањ, Полска), Ника Квеквескири (Лех Познањ, Полска), Анзор Меквабишвили (Динамо Тбилиси, Грузија ), Џорџи Абурјанија (Жил Висенте, Португалија), Ѓорѓи Чакветадзе (Слован Братислава, Словачка), Владимир Мамучашвили (Динамо Батуми, Грузија), Зурико Давиташвили (Бордо, Франција), Квича Кварацхелија (Наполи, Италија), Вако Казаишвили (Улсан Хјундаи, Јужна Кореја), Џорџи Микутаџе (Мец, Франција), Буду Живзивадзе (МОЛ Фехервар, Унгарија).

Link with us
  • go88 là của nước nào go88
  • tại sunwin pro plus ios sunwin phien ban cu sunwin
  • gamego88 club tải go88
Game bài đổi thưởng
Scroll to Top