Top Sport

Сасуоло ја победи Аталанта

Фудбалерите на Аталанта направија голе кикс во борбата за пласман во Лигата на шампионите. Екипата од Бергамо во дуелот со Сасуоло го доживеа првиот пораз во 2023 година.

Сасусоло ја победи Аталанта со 1:0. Гостите од Бергамо натпреварот го завршија со двајца фудвбалери помалку на теренот. Клучниот момент се случи во 30.минута кога црвен картон доби Меле.

Во 55.минута Лориенте го постигна единствениот гол.

Во самиот финиш, во 96.минута црвен картон доби и Мјуриел.

Аталанта со 38 бода остана на шестото место, додека Сасусоло со 23 сега се наоѓа на 13.место.

Scroll to Top