Top Sport

Себалјос „непожелен“ на тренингот на Реал?

Шпанските медиуми тврдат дека Дани Себајлос бил бесен и со солзи во очите, откако беше изоставен од тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти на тренингот во Хелсинки пред Суперкупот на УЕФА против нтрахт Франкфурт.

Според „Ел Чирингито“, Себалјос беше исфрлен од тимот кој тренираше, по што тој седна топката и гледаше како работат неговите соиграчи, по што упатил неколку „непријатни“ зборови кон тренерите на тимот.

Се верува дека за Себалјос се заинтересирани Реал Бетис, но останува да се види дали ќе има трансфер на Шпанецот.

Scroll to Top