Top Sport

Селски фудбал на бразилски начин (видео)

Васко да Гама и Фламенго одиграа 1:1 во дербито на Рио де Жанеиро, но резултатот беше во сенка на необичната сцена на која присуствуваа фановите – фудбалерите кои го туркаат возилото на брза помош.

Сцена која можеби е пригодна за некоја селска лига, но не и за бразилската Серија А. Прекинот поради повредата на Бруно Силва, фудбалерот на Васко да Гама траеше десетина минути.

Scroll to Top