Top Sport

Шефилд го скрши малерот, сефте-триумф сезонава во ПЛ

Премиерлигашот Шефилд Јунајтед чекаше цели 18 кола за да ја забележи првата победа сезонава. На стадионот „Брамал лејн“ конечно освоени трите бода, падна Њукасл со 1-0.

„Фенерџијата“ на табелата до триумф стигна со гол од пенал откако во 72. минута од мечот Фернандез играше со рака во шеснаесетникот. ВАР технологијата потврди дека имало пенал, па Били Шарп шутираше прецизно за 1-0.

Шефилд со денешните 3 освои досега само 5 бода сезонава и е убедливо последен со – 9 бода од позицијата која носи опстанок во ПЛ.

Watch Re:ZERO -Starting Life in Another World- Season 2 Episode 7 (https://kissanimeonline.com/m/NoQg/ep-7) at KissAnime kissanime weathering with you

Watch The Seven Deadly Sins: Wrath of the Gods (Dub) Episode 19 (https://animeheaven.pro/m/0rVl/ep-19) at AnimeHeaven one piece anime heaven

Scroll to Top