Top Sport

Шкендија со големо реми кај АИК Стокхолм

Шкендија извлече фантастични 1:1 на гостувањето кај АИК Стокхолм во третото квалификациско коло во Конференциската Лига Европа, за на реваншот во Скопје да може да брка пласман во последните квалификации.

dobivaj vesti na viber

Мечот во Шведска започна фантастично за тетовци, откако ветеранот Ферхан Хасани уште еднаш ја покажа својата класа, и по 30-тина секунди го матираше шведскиот голман Кристофер Нордфелт. Сепак, кралскиот шведски клуб успеа да израмни во 17. минута од мечот, преку Џон Гуидети.

Фото: ФК Шкендија

Графика: Sofascore за Топспорт.мк

Link with us
Game bài đổi thưởng
Scroll to Top