Top Sport

Шоу на Градски за 75. роденден на Вардар

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар го прослави 75. роденден со пријателски натпревар против Железничар на арената „Тодор Проески“ во Скопје. „Црвено-црните“ славеа со 2:0, а навивачката група „Комити“ приреди шоу на трибините прославувајќи голем јубилеј, 35 години од постоењето.

Вардарци се потсетија на убавите шампионски денови и посакаа клубот да се врати во елитата и повторно да освојува трофеи.

 

Scroll to Top