Top Sport

Швеѓани ќе и судат на Македонија против Австрија

Андрес Екберг од Шведска ќе биде главен судија на натпреварот Македонија-Австрија на Европското првенство. Македонија, на големите натпреварувања, ќе дебитира во недела од 18 часот, на стадионот во Букурешт.

Екберг го носи знакот на ФИФА од 2013 година, во кариерата ја деле правдата на 72 меѓународни натпревари.

На Екберг ќе му помагаат сонародниците Мехмет Кулум и Штефан Халберг, а четврти судија ќе биде Сергеј Карашев од Русија. Главен во ВАР-собата ќе биде Германецот Бастијан Данкерт.

https://kissanime.mx kissanime softonic. Osake wa Fuufu ni Natte kara: Yuzu Atsukan Episode Full

AnimeHeaven Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Durarara!! x2 Shou (Dub) (https://animeheaven.pro/m/Xq04) Episode 12

WCOStream Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Watch Wakakozake Episode 12

KissAnime MBed: https://os.mbed.com/users/kissanimemx/

Scroll to Top