Top Sport

Синот на легендарниот Лилијан Турам се сели во Бундес лигата

Младиот Маркус Турам, син на легендарниот Лилиан Турам, кариерата ќе ја продолжи во Борусија Менхенгладбах. Инаку интерес за 121 годишниот напаѓач покажале и Борусија Дортмунд, Марсеј и Лион.

Маркус Турам минатата сезона за Генган постигнал 13 гола на 38 одиграни натпревари. Од неговиот трансфер Генган заработиле 12 милиони евра.

Инаку ова лето трансфер направил и вториот син на Лилиан Турам, 18 годишниот Кефрен. Тој го напуштил Монако и се преселил во Ница.

Scroll to Top