Top Sport

Сити ги „прегази“ и Њукасл, ослабениот Челси пак без победа

Манчестер сити очигледно нема намера да го испушти првото место во англиската Премиерлига, стигнувајќи до рутинска 4:0 победа на гостувањето кај Њукасл, додека Челси повторно загуби поени, откако Премиерлигата одби да го одложи гостувањето кај Вулверхемптон поради голем број на КОВИД-случаи во тимот, и тие одиграа само 0:0 на „Молињу“.

Рубен Дијаш се најде на вистинското место уште во 5. минута на „Сент Џејмс парк“ по асистенцијата на Жоао Кансело за да најави нов тежок меч за Њукасл. Самиот Кансело во 27. минута зголеми на 0:2, по што во второто полувреме, и покрај целосната иницијатива на Сити и поседот на топка од над 70 отсто, тие додадоа само уште еден гол, кога Ријад Марез во 63. минута го постигна третиот гол, пред Рахим Стерлинг во 86. минута да зголеми на 0:4.

Челси пак, сега паднаа на 6 поени од тимот на Гвардиола, откако беа бесни на Премиерлигата која ги примора да го играат мечот со Вулверхемптон иако имаат само 19 регистрирани сениорски фудбалери поради пандемијата на КОВИД-19. Тие имаат вкупно 7 позитивни фудбалери, така што Томас Тухел мораше да импровизира на гостувањето кај „волците“. По ремито, „сините“ имаат само една победа во последните четири меча во Премиерлигата.

ПРЕМИЕРЛИГА, 17.КОЛО

Њукасл – Манчестер сити 0:4

Вулверхемптон – Челси 0:0

Standings provided by SofaScore LiveScore

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

watch anime free Hunter x Hunter (2011)

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

4Anime JUJUTSU KAISEN (Dub)

4Anime One-Punch Man Episode 6

Ranking of Kings Episode 6

tải go88
Scroll to Top